Napsali o nás…

napsali

 

Zámecký park Státního zámku Hrádek u Nechanic je vyhledávanou destinací oddechu již pro několikátou generaci obyvatel Hradecka. Zámek samotný je vystavěn v neogotickém stylu, který nacházel uplatnění především ve „viktoriánském“ rozmachu Spojeného království (Velké Británie). V takovém směru je i přilehlý park „nejangličtějším“ parkem v České republice. Stejně tak malebně zasazené golfové hřiště doc. Bohumila Puchýře je možné považovat za nejinspirativnější hřiště s anglickým duchem. Státní zámek Hrádek je navíc vyhledávaný filmovou produkcí. Vzpomeňme na filmy s českou historickou tématikou „Atentát“ či „Tmavomodrý svět“. Pro milovníky hororů připomeňme, že dnes bohužel zpustlé hospodářské budovy zámecké jízdarny byly filmaři použity pro přiblížení úzkostlivého období Jacka Rozparovače ve filmu „Z Pekla“ kde roli vyšetřujícího komisaře obsadil vynikající Johny Depp.

obr2

Samotný areál poskytuje kromě služeb golfového hřiště a prohlídky malého a velkého okruhu samotného zámku, také občerstvení v Zámecké kavárně Hrádek, která se nachází v objektu bývalé zámecké vrátnice. V této kavárně nachází občerstvení mnozí cyklisté či turisté, kteří se v rámci svých výletů v blízkosti zámku Hrádek ocitnou. V této kavárně se konají mnohé zahradní slavnosti doprovázené grilováním pro veřejnost. U zámecké kavárny je v provozu cvičná golfová louka pro začátečníky i pokročilé a hřiště pro pétanque.

Zámecký park prošel v současnosti rozsáhlou omlazovací investicí z fondů EU. V rámci této investice byly také osazeny stromy v bývalém višňovém sadu, kde se dnes nachází část golfového hřiště (višňovka). Historicky se zde náchazel ovocný sad zajišťující přísun i exotického ovoce a plodů na hraběcí stůl. V souladu s obnovením původního rázu sadu jsou zde i v současnosti osazeny výjimečné dřeviny. Mimojiné je z popisovaného prostoru nádherný výhled na přilehlý kostel sv. Jiří v přilehlé obci Hrádek.

Závěrem přijměte pozvání a okuste neopakovatelnou atmosféru místa, ať už jste cyklista turista či golfista. obr